Ağcabədidə Vətən müharibəsində milli-mənəvi dəyərlərin roluna həsrolunmuş tədbir +FOTO=29
Noyabrın 20-də Ağcabədi Bayraq Muzeyində “Vətən müharibəsindəki qələbəmizdə milli-mənəvi dəyərlərimizin rolu” mövzusunda konfrans keçirilib. Azərbaycan Respublikası Dini Qurumlarla İşüzrə Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü ilə baş tutan tədbirdə ictimaiyyət nümayəndələri, din xadimləri, dini icma sədrləri, şəhid ailələri, qazilər və media nümayəndələri iştirakediblər.
AZpress.AZ-ın bölgə müxbiri xəbər verir ki,tədbirdə öncə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib. Ümummilli lider Heydər Əliyevin və Vətən şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik süktla yad olunub. Daha sonra giriş nitqi ilə komitənin Qarabağ və Şərqi Zəngəzur Regional bölməsinin müdiri vəzifəsini icra edən, tədbirin moderatoru Pərviz Eyvazov çıxış edib.
Mövzuya dair sənədli filmin nümayişindən sonra isə digər çıxışlara başlanılıb. Ağcabədi Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini, Dini komissiyanın sədri Xətai Zeynalov, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Regionlarla iş şöbəsinin məsləhətçisi Ramil Hikmət, Yeni Azərbaycan Partiyası Ağcabədi rayon təşkilatının sədri Rövşən Əhmədov, Ağsaqqallar Şurasının sədri Əlizadə Nəcəfov, şəhid anası Məlahət Həziyeva, Ağcabədi Pedaqoji Kollecinin direktoru, müharibə veteranı Bəxtiyar Əliyev və Ağcabədi şəhər “Cümə” məscidinin imamı Röya Balayev öz çıxışlarında Vətən müharibəsində əldə edilən Zəfərin milli birlik, mənəvi dəyərlərə bağlılıq və vətənpərvərlik sayəsində mümkün olduğunu vurğulayıblar.Qeyd olunub ki, bu qələbə yalnız silahla, texnika ilə qazanılmadı. Bizi zəfərə aparan daha güclü bir vasitə - ruhumuz, mənəviyyatımız və milli dəyərlərimiz idi.