GƏNC MUSİQİÇİLƏRİN İNNOVASİYALI RESPUBLİKA FESTİVALI - (+FOTOLAR)

GƏNC MUSİQİÇİLƏRİN İNNOVASİYALI RESPUBLİKA FESTİVALI (+FOTOLAR)

AZpress.AZ xəbər verir ki, 2018-ci il 3 – 10 dekabr tarixlərində Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının (BMA) Böyük Zalında Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə "Akademik, xalq və caz musiqisi" Respublika Festivalı keçirilmişdir. "Xüsusi pedaqoji hazırlıq" kafedrası (müdir – sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elnarə Məmmədova) və BMA-nın elmi-eksperimental laboratoriyası olan Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyasının (direktor – sənətşünaslıq üzrə elmlər doktoru, professor Tərlan Seyidov) birgə layihəsi əsasında keçırilən bu qeyri-adı festival musiqi incəsənətinin 3 istiqamətinə – klassik, xalq yaradıcılığı və caz musiqisinə həsr olunmuşdur.
Bir həftə davam edən festivalda respublikamızın 13 müxtəlif şəhər və regionlarından 130 musiqiçi iştirak etmişdir. SSRİ və Azərbaycan Respublikasının xalq artisti, BMA-nın rektoru Fərhad Bədəlbəylinin sədrliyi ilə tələbkar münsiflər heyəti çıxış etmiş müsiqiçilərdən 17 laureat, 30 diplomant seçmişdir.

 

                                           FORTEPİANO NOMİNASİYASI ÜZRƏ

                                                     LAUREATLAR:
                                                     I yaş qrupu 

 

1. Uğurluyeva Ayşən Zahid qızı – 10 yaş
(Bakı, 37 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – M.Səfərova)


2. İbrahimli Məlahət Etibar qızı – 10 yaş
(Bakı, M.Maqomayev ad. 26 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Manafova)


3. Zalıyeva Mehin Ruslan qızı
– 11 yaş
(Bakı, T.Quliyev ad. 12 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – Y.Xalilulina)


4. Əliyeva Nərmin Ariz qızı – 11 yaş
(Bakı, Ə.Bakıxanov ad. 6 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – F.Əliyeva)


5. Tağıyeva Banu Elnur qızı – 12 yaş
(Bakı, AMK tərkibində, İncəsənət Gimnaziyası, müəl. – N.Nəcəfova)


                               DİPLOMANTLAR:

1. Abasova Fatimə Kənan qızı – 9 yaş
(Ceyranbatan, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – Y.Həsənova)

2. Səmədli İradə Elman qızı – 9 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Şəkinskaya)

3. Hüseyinzadə Fatimə Cavid qızı – 9 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Xankişiyeva)

4. Babayev Aymar Vüqar oğlu – 9 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Xankişiyeva)

5. Qurbanova Zöhrə Anar qızı – 9 yaş
(Bakı, AMK tərkibində İncəsənət Gimnaziyası, müəl. – N.Nəcəfova)

6. Rəhimov Emil Faiq oğlu – 10 yaş
(Bakı, 34 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – A.Məmmədova)

7. Süleymanlı Ayan Rizvan qızı – 10 yaş
(Bakı, 9 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – N.Hüseynova)

8. İbrahimbəyli Fidan Mübariz qızı – 11 yaş
(Neftçala, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – T.Mehtiyeva)

9. Zeynallı Nuray Rəşad qızı – 11 yaş
(Bakı, 36 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – E.Süleymanova)

10. Parxomenko Polina Aleksandrovna – 11 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – C.Abbasova)

11. Dadaşova Aytac Maarif qızı – 11 yaş
(Yevlax, 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – N.Sultanova)

12. Allahverdiyeva Nuray Məzahir qızı – 11 yaş
(Ceyranbatan, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – A.Heybətova)

13. Mahmudova Aytac Etibar qızı – 11 yaş
(Bakı, 37 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – M.Səfərova)

14. Səfərəliyeva Xuraman Taleh qızı – 12 yaş
(Ağdam, Xan Şuşinski ad. Uşaq Muğam Musiqi Məktəbi, müəl. – K.Kərimova)

15. Qəribli Rəna Soltan qızı – 12 yaş
(Bakı, G.Şaroyev ad. 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – İ.Qrinik)

16. Kərimli Samir Azər oğlu – 12 yaş
(Mingəçevir, Ü.Hacıbəyli ad. 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – N.Nəsibova)

17. Ağakisiyeva Səriyyə Asif qızı – 12 yaş
(Neftçala, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – T.Mehtiyeva)

 

                                           TƏRİFNAMƏ:

1. Abbaslı Nazlı Rövşən qızı – 9 yaş
(Bakı, 5 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – L.Rzayeva)

2. Kərimli Fərəh Nazim qızı – 9 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – K.Tağızadə)

3. Musayeva Gülsüm Seymur qızı – 9 yaş
(Saatlı, Bülbül ad. Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – H.Səmədova)

4. Ağayeva Aytac Bəxtiyar qızı – 9 yaş
(Bakı, 37 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – M.Səfərova)

5. Eyvazova Elza Elxan qızı – 10 yaş
(Ağdam, Xan Şuşinski ad.Uşaq Muğam Musiqi Məktəbi müəl. – K.Kərimova)

6. Elyasova Fatimə Elşən qızı – 10 yaş
(Bakı, 28 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – L.Çayevskaya)

7. Həsənli Fidan Rəşad qızı – 10 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – M.Şıxıyeva)

8. Vəlizadə Aytac Səxavət qızı – 11 yaş
(Sumqayıt, Q.Qarayev adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Məcidova)

9. Məmmədov Eynulla Nazim oğlu – 11 yaş
(Bakı, 34 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – A.Məmmədova)

10. Maxbiyeva Lalə Fariz qızı – 11 yaş
(Yevlax, Aran qəsəbə, Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – İ.Məmmədova)

11. Səfxanova Selcan Ceyhun qızı – 11 yaş
(Göygöl, Xaqani kənd, Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – A.Əliyeva)

12. Cümşüdlü Aidə İlham qızı – 11 yaş
(Bakı, G.G.Şaroyev ad. 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – K.Ələsgərova)

13. Sahibova Ləman Ramin qızı – 11 yaş
(Mingəçevir, Ü.Hacıbəyli ad. 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – C.Nəcəfova)

14. Abdullayeva Nuray Rəşad qızı – 11 yaş
(Mingəçevir, Bülbül ad. 2 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – İ.Məmmədova)

15. Mehdizadə Gülnar İlqar qızı – 12 yaş
(Mingəçevir, Ü.Hacıbəyli ad. 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – X.Məmmədova)

16. Hacıyeva Mədinə Asif qızı – 12 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Şəkinskaya)

                                 

                                                      II yaş qrupu
                                                     LAUREATLAR:

1. Hüseyn Anar oğlu – 13 yaş
(Bakı, BMA-nın Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası, müəl. – M.Tuayeva)

2. Zeynalov Əli Eldəniz oğlu – 13 yaş
(Bakı, 3 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – G.Məmmədova)


3. Ədilova Ayla Anar qızı – 13 yaş
(Bakı, 11 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. –Z.Allahverdiyeva)

4. Məmmədova Səriyyə Akif qızı – 16 yaş
(Bakı, BMA-nın Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası, müəl. – N.Mansurova)

 

                                                DİPLOMANTLAR:

1. Hacıverdiyeva Aytac Heybət qızı – 13 yaş
(Bakı, 5 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – A.Hacıverdiyeva)

2. Hüseynli Leyla Yaşar qızı – 13 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – C.Hacıyeva)

 

                                                 TƏRİFNAMƏ:


1. Əlizadə Aytac Rauf qızı – 13 yaş
(Bakı, G.Şaroyev ad. 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. –R.Almasova)

2. Rüstəmli Aylin Elçin qızı – 13 yaş
(Sumqayıt, Q.Qarayev ad. 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Məcidova)

3. Əzimzadə Ramal Ramin oğlu – 13 yaş
(Saatlı, Bülbül ad. Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – S.Nərimanova)

4. Bağırova Ülviyə Sadıq qızı – 13 yaş
(Yevlax, 2 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – N.Həsənova)

5. Muradov Murad Rövşən oğlu – 13 yaş
(Sumqayıt, Q.Qarayev ad. 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – İ.Bədəlova)

6. Məmmədov Anar Aktay – 13 yaş
(Bakı, R.Behbudov ad. 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – F.Hüseynova)

7. Zəkizadə Zemfira Vüqar qızı – 14 yaş
(Sumqayıt, Q.Qarayev ad. 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – E.Əliyeva)

8. İskəndərov Sadiq Balamirzə oğlu – 14 yaş
(Neftçala, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – T.Mehtiyeva)

9. Mikayılova Zəhra Edqar qızı – 14 yaş
(Sabirabad, Ü.Hacıbəyli ad. Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – E.Vəliyeva)

10. Məmmədova Dəniz Fariz qızı – 14 yaş
(Gəncə, 4 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – G.Əlizadə)

11. Əliyeva Camalə Şahmurad qızı – 14 yaş
(Ceyranbatan, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – E.İsmayılova)

12. Baxışova Həmayə Elmir qızı – 15 yaş
(Ağdaş, H.Əliyev ad. 1 №-liUşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – G.Musazadə)


13. Feyzullayeva Sevda İlqar qızı – 16 yaş
(Yevlax, Xaldan kənd Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – Ü.Kərimova)

14. Məlikova İradə Vüsal qızı – 16 yaş
(Bakı, AMK tərkibində Musiqi Kolleci, müəl. – R.Kamilova)

 

 

                                        III yaş qrupu
                                       LAUREATLAR:

1. Zeynalova Leyla Samir qızı – 17 yaş
(Bakı, Ü.Hacıbəyli ad. Bakı Musiqi Akademiyası, müəl. – K.Neymanova)

2. Ağayev Rəşad Rövşən oğlu – 19 yaş
(Sumqayıt, Musiqi Kolleci, müəl. – T.Əliyeva)

 

                                      DİPLOMANTLAR:

1. Məmmədzadə Fatimə Nüsrət qızı – 17 yaş
(Bakı, AMK tərkibində Musiqi Kolleci, müəl. – R.Kamilova)

2. Müseyibzadə Elmira Ömür qızı – 17 yaş
(Bakı, AMK tərkibində Musiqi Kolleci, müəl. – M.Cəbrayılova)

3. Adıgözəlov Əli Vasif oğlu – 18 yaş
(Bakı, AMK tərkibində Musiqi Kolleci, müəl. – J.Vəliyeva)

4. Əliyeva Nuranə Mehman qızı – 18 yaş
(Bakı, Ü.Hacıbəyli ad. Bakı Musiqi Akademiyası, müəl. – N.Mansurova)

 

                                              TƏRİFNAMƏ:

1. Məhərrəmova Arzu Əliağa qızı – 17 yaş
(Bakı, AMK tərkibində Musiqi Kolleci, müəl. – Z.Allahverdiyeva)

 

                              SİMLİ ALƏTLƏR” NOMİNASİYASI ÜZRƏ
                                          I yaş qrupu
                                        LAUREATLAR:

1. Yusifzadə Büsat Yusif oğlu – 11 yaş (violin)
(Bərdə, 2 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – Ü.Quliyeva, kons. – A.Əhmədzadə)


                                        DİPLOMANTLAR:

1. Əhmədzadə Ayan Samir qızı – 9 yaş (violin)
(Mingəçevir, Bülbül ad. 2 №-liUşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – A.Cəfərov, kons. – Z.Bağırova)

2. Bayxanova Sevil Bəxtiyar qızı – 10 yaş (violin)
(Bərdə, 4 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – G.Məmmədova, kons. – M.Hacıyeva)


                                                II yaş qrupu
                                             LAUREATLAR:


1. Mehtiyeva Xədicə Rafiq qızı – 14 yaş (violin)
(Bakı, BMA-nın Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası, müəl. – G.Quliyeva, kons. – N.Cəfərli)

2. Hüseynov Emil Fərrux oğlu – 15 yaş (violin)
(Bakı, BMA-nın Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası, müəl. – N.Salamzadə, kons. – T.Şixiyev)

                     

                                      “NƏFƏS VƏ ZƏRB ALƏTLƏRİ” NOMİNASİYASI ÜZRƏ

                                                            I yaş qrupu
                                                          TƏRİFNAMƏ:

1. Rəhimov Elvin Faiq oğlu – 9 yaş (klarnet)
(Bakı, 34 №-liUşaq Musiqi Məktəbi, müəl. – Z.Həsənov, kons. – A.Məmmədova)

 

                                                           II yaş qrupu
                                                        LAUREATLAR:

1. Abdullayev Rəşad Şakir oğlu – 16 yaş (fleyta)
(Bakı, BMA-nın Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası, müəl. – E.Mustafayev, kons. – A.Manafzadə)

     

                                                      DİPLOMANTLAR:

1. Abdullayeva Əfsanə Teymur qızı – 15 yaş (fleyta)
(Bakı, 11 №-li11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – T.Seydəmirov, kons. – Y.Güçlü)

 

                                                      III yaş qrupu
                                                   DİPLOMANTLAR:

1. Zamanova Fatimə Telman qızı – 17 yaş (fleyta)
(Bakı, BMA-nın Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası, müəl. – E.Mustafayev, kons. – İ.Məmmədzadə)

 

                                                       TƏRİFNAMƏ:

1. Nuri Mətanət Faiq qızı – 24 yaş (faqot)
(Bakı, Ü.Hacıbəyli ad. Bakı Musiqi Akademiyası, müəl. – İ.Hacıyev, kons. – N.Qurbanova)

 

                                            "VOKAL" NOMİNASİYASI ÜZRƏ
                                                    I yaş qrupu

                                                LAUREATLAR:

1. Bəşirli Cəlal Samir oğlu – 10 yaş
(Bakı, G.Şaroyev ad. 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – Y.Məmmədova, kons. – L.Bağırzadə)

2. Hüseynova Esmira Lətif qızı– 10 yaş
(Neftçala, Uşaq İncəsənət Məktəbi, müəl. – F.Hüseynova, kons. – T.Mehtiyeva)

 

                                                            DİPLOMANT:

1. Həsənzadə İskəndər Anar oğlu – 10 yaş
(Bakı, G.Şaroyev ad. 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – Y.Məmmədova, kons. – L.Bağırzadə)

 

                                                              III yaş qrupu
                                                         DİPLOMANTLAR:

1. Qasımov İslam İlham oğlu – 21 yaş
(Bakı, Azərbaycan Milli Konservatoriyası, müəl. – M.Babayeva, G.İsmayılova, kons. – T.Məmmədova )

2. Məmmədova Günay Sabzal qızı – 22 yaş
(Bakı, Azərbaycan Milli Konservatoriyası, müəl. – A.Şuşalı, kons. – T.Məmmədova)


                                                              TƏRİFNAMƏ:

1. Akiyeva Nafisat Qarun qızı – 19 yaş
(Bakı, G.Şaroyev ad. 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi, müəl. – Y.Məmmədova, kons. – L.Bağırzadə)

 

! © Müəllif hüquqları qorunur ! Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir ! Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir !!!  

ŞƏRHLƏR :

 

( Sos.şəbəkədə gedən yazışmanin FOTO-ƏKSİ. Məzmun və qramatik səhvlərə görə redaksiya məsuliyyət daşımır )

 

 

 

 

*************************************************************************** 
T Ə D B İ R L Ə R İ N İ Z İ N
   V  İ  D  E  O  +   F  O  T  O    
ç ə k i l i ş i 
  M E D İ A  DƏSTƏYİ

Tədbirlərinizin video-foto çəkilişini aparmaqla və media dəstəyi kimi , xəbər saytlarımızda yayımlamaq üçün
S İ F A R İ Ş L Ə R       Q Ə B U L     E D İ R İ K !
( Qiymətlər 60 azn-dən başlayır. Ödənişlərə görə vöen-qəbz və ya elektron vöen qəbz verilir.)
 
Əlaqə üçün : Telefon + WhatsApp : 050 331 1111
AZpress.AZ  informasiya agentliyi
www.azpress.az
***************************************************************************
 
 ( Sos.şəbəkədə gedən yazışmanin FOTO-ƏKSİndə olan qramatik və məzmun səhvlərinə görə redaksiya məsuliyyət daşımır ) 
 Bütün hüquqlar qorunur ! Xəbərlərdən istifadə edərkən    www.AZpress.AZ    saytına istinad zəruridir !